Reklamní sdělení
Cepelsnakeshttps://www.uzovka-cervena.czChov a prodej barevných forem užovky červené , heterodonů, Krajty královské a korálovek
english1to1 - výuka angličtinyhttps://www.english1to1.czSPEAKING IS EASY - obecná a obchodní angličtina, konverzace, děti, maturanti, Cambridge zkoušky.
Pet-shop-jmk kšíry pro papoušky,https://www.pet-shop-jmk.czKšíry pro papoušky,hračky pro papoušky,popruhy pro papoušky jmk, vodítka,kšíry pro papoušky jmk

Odchování vrhu československého vlčáka s PP je plné vyplňování dokumentů a hlídání datumů, protože vše má svůj správný čas. Zde máte přibližné schéma jak co jde po sobě a co musíte za 7 týdnů stihnout:

 1. hlášení vrhu chovatelské komisi
 2. odčervovací schéma
 3. hlášení vrhu ČKS
 4. čipování
 5. kontrola vrhu
 6. očkování
 7. hlášení vrhu se jmenným seznamem štěňat a přířazeným číslem čipu a zápisového čísla od ČMKU

Máte doma čerstvě narozená vlčátka, člověk se pomalu vzpamatovává z toho, že to je realita a že v pelíšku vedle vaší vlčice leží její první potomci.
A co dál? To je dobrá otázka, kterou si každý začínající chovatel začne pomalu ale jistě klást.
Já osobně využila pomoc od zkušenějších chovatelů, ale určitě nebude na škodu sepsat kroky, které člověk musí udělat, aby jeho vrh byl oficiální, měl PP a hlavně aby byl v pořádku.

Ještě před krytím dostanete od chovatelské komise krycí list, kde máte vyplněné 2 plemeníky čsv. Jeden z nich, ideálně ten na prvním místě, se stane otcem vašeho vrhu.
 Zároveň s krycím listem, nebo při kontrole vrhu dostanete formulář který  v 6 až 7 týdnech vyplníte. (jména štěňat, čísla zápisu z čmku, čísla čipu, adresy majitelů a jména rodičů se základními údaji.) 

Do 7 dnů věku štěňat
 - hlášení vrhu chovatelské komisi a majiteli otce štěňat - hlásíme počet narozených štěňat- živých, mrtvých a atypických. Možno hlásit přes poštu nebo email celé chovatelské komisi. 

2-3 týden - hlášení vrhu na českou kynologickou unii pomocí formuláře který najdete např zde - během 14 dnů dostanete od čks list, kde máte ke jménům přiřazená čísla zápisu např: čmku/čsv/3334/12.

2, 4 a 6 týden - je na řadě odčervení.

odčervovací schéma – psi:
štěňata od ukončeného 2 týdne věku do 8 týdnů věku 1 x za 14 dní
štěňata od ukončeného 8 týdne věku do ukončeného 6 měsíce věku 1 x za 3–4 týdny
dospělé psy stačí odčervovat 2x až 4x ročně


4 až 6 týden čipování - čipovat můžete od 4 týdne, přesto spousty chovatelů spojí čipování s očkováním v 6 týdnech, už jen proto, že nechtějí štěňata zbytečně stresovat 2krát. Něco o čipování najdete zde nebo zde.
Po čipování si hlavně nezapomeňte nechat od veterináře vyplnit tento formulář ( převzatý ze stránek CHKČSV). Tento formulář je přiložen k přihlášce zápisu vrhu. 

4 až 6 týden kontrola vrhu - kontrolu vrhu provádí člen chovatelské komise. Domlouvá se při nahlášení vrhu.
Při kontrole vrhu se kouká na skus štěněte, u psů jestli jsou obě varlata, též se bere v potaz povaha a jestli se jeví štěňata zdravá.
U feny se kouká na kondici a kontroluje se krycí list a očkovací průkaz s datem posledního očkování a odčervení feny i štěňat .
  U kontroly vrhu dostanete od člena chovatelské komise formulář, kam vyplníte jména štěnd, čísla zápisu z čmku, čísla čipu, adresy majitelů a jména rodičů se základními údaji.
Kontrola je povinná jen při prvním vrhu chovatele. Cestovní náklady kontrolorovi hradí majitel feny.

6 týden očkování
 - čas na první očkování - informace o nemocech na které se očkuje zde

Schéma očkování štěněte
           
věk
druh a  označení
1. očkování 6 týdnů psinka, parvoviróza, coronaviróza D, P, (C)
2. očkování 8 týdnů psinka, infekční laryngotracheitida, parvoviróza, parainfulenza, leptospiróza (tetanus, lymská borelióza) D, H, P, Pi, L, (T, B)
3. očkování 12 týdnů psinka, infekční laryngotracheitida, parvoviróza, parainfulenza, leptospiróza,  (tetanus, lymská borelióza) D, H, P, Pi, L, , (T,B)
4 očkování 12 týdnů až 6 měsíců Vzteklina- možné očkovat v rozmezí 3 až 6 měsíců R
Schéma očkování dospělého psa
1 x ročně rok po očkování psinka, infekční laryngotracheitida, parvoviróza, parainfulenza, leptospiróza, vzteklina (tetanus, lymská borelióza) D, H, P, Pi, L, R, (T,B)

 
7 týden - Vlčata po 49. dnu mohou odcházet do nových domovů.


Buď při kontrole vrhu odevzdáte nebo pošlete poštou tyto dokumenty:

 1. 2x vypsaný krycí list
 2. formulář o čipování štěňat
 3. list od čks s vypsanými čísly zápisu
 4. přihlášku k zápisu štěňat - kde je jmenný seznam štěňat a adresy nových majitelů

Tyto dokumenty zasílejte jedině doporučeně.

Pokyny pro vydání export pedigree zde
Žádost o export pedigree zde


Kontakt na chovatelskou komisi najdete zde.