Reklamní sdělení
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czUrychlíme procesy ve vašem e-shopu. Ověřujte bankovní převody efektivně.
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.

Hned zde na úvod chci podotknout, že i když již nějakou dobu chovám, vrhů za chovatelskou stanici nemáme málo, rozhodně se nepovažuji za velkého odborníka, ale za někoho, kdo se snaží svému koníčku poctivě věnovat. Zároveň touto sekcí bych chtěla dopomoci novým majitelům či budoucím chovatelům v tom, aby měli možnost si někde snadno zobrazit základní informace, kterých se budou moci chytit, jestliže budou svá zvířata teprve uchovňovat nebo si nebudou vědět rady s papírováním ohledně chovu.

První, co bych všem doporučila, je přečíst si knihu s názvem Československý vlčák,
kterou napsal pan Ing. Karel Hartl a Jindřich Jedlička. V tištěné podobě se schání těžko, ale pan Jedlička ji dal volně ke stažení.
 
V roce 2015 pan Ing. Karel Hartl napsal knihu novou, která je k sehnání přes klub čsv v ČR
http://img15.rajce.idnes.cz/d1502/12/12377/12377757_fb05b2c68bbfd80b91eab98fb5991723/images/DSC_0008.jpg?ver=2 http://img15.rajce.idnes.cz/d1502/12/12377/12377757_fb05b2c68bbfd80b91eab98fb5991723/images/DSC_0009.jpg?ver=2

Jestliže jste rozhodnutí, že se svým mazlíčkem chcete přispět do chovu nebo alespoň složit tzv. “zkoušku dospělosti”, zde je takové malé shrnutí, co k tomu budete potřebovat, nebo co vás může na uchovnění připravit: 

Co Vás v takovém případě přibližně čeká a na této cestě nemine:
  1. Svod mladých ( není povinný)
  2. Rentgen DKK a DLK
  3. DNA profil,DM a dwarf 
  4. Bonitace
  5. Přeregistrace zvířete do plemenné knihy a založení chovatelské stanice
  6. Výběr krycího psa
  7. Přihláška vrhu poradkyni chovu a následné vystavení průkazů původu

A jak začít?

Můžete začít tím, že se stanete členem Chovatelského klubu československého vlčáka neboli KCHČSV. Klub má oficiální webové stránky zde

http://www.cswolfdog.cz

Proč být členem klubu KCHČSV?

Jedna z hlavních výhod členství v chovatelském klubu je přísun informací ve formě zpravodajů ( výsledky klubové/speciální výstavy/ svodu/bonitací, pozvánky na akce s čsv) a ročenka ( vychází jednou za 2 roky a jsou v ní výsledky všech rtg dkk a dlk, všichni plemeníci a uchovněné feny, seznam odchodů, chovné skupiny a další důležité informace pro chovatele).
Další velká výhoda je bezplatná chovatelská inzerce na klubových stránkách.
Členství v klubu zároveň umožňuje volební právo na schůzích a možnost vyjádřit se ke směru vývoje československého vlčáka.
Členské příspěvky činí 400 Kč (pro zahraniční členy 600 Kč) ročně. Jako člen klubu dostanete členský průkaz.
Oproti jiným chovatelským klubům je členský příspěvek opravdu nízký.
Členství má i své finanční výhody - svod mladých je zadarmo, bonitace za polovinu a krycí list se též nehradí.